EPCOS (TDK) B41827B5227M
B41827B5227M picture photo
Mfg. Part Number
B41827B5227M
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% RADIAL
Datasheet Download
B41827B5227M.pdf
Availability of B41827B5227M
QUANTITY
B41827B5227M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41827B5227M
Internal Part NumberEIS-B41827B5227M
Standard Package5,000
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41827B5227M
Related LinksB41827, B41827B5227M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41827B5227M Details Description
Related parts for B41827B5227M
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 3' datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH FULL BRIDGE SP3 datasheet.pdf
PLUNGER CLIP STEEL JAW 15A BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 108 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 15C UNSHLD 300V datasheet.pdf