Rohm Semiconductor ESR18EZPF1131
ESR18EZPF1131 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1131
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1131.pdf
Availability of ESR18EZPF1131
QUANTITY
ESR18EZPF1131 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1131
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1131
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1131 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1131
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 16-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED XTE 455NM ROY BLUE 525MW SMD datasheet.pdf
SLEEVING FIBRGLASS NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MED FILTER 10A 115/250VAC datasheet.pdf