EPCOS (TDK) B41827C6228M
B41827C6228M picture photo
Mfg. Part Number
B41827C6228M
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% RADIAL
Datasheet Download
B41827C6228M.pdf
Availability of B41827C6228M
QUANTITY
B41827C6228M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41827C6228M
Internal Part NumberEIS-B41827C6228M
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41827
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41827C6228M
Related LinksB41827, B41827C6228M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41827C6228M Details Description
Related parts for B41827C6228M
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 8BIT R-R SC70-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 5POS datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 6W datasheet.pdf