EPCOS (TDK) B41851A9334M
B41851A9334M picture photo
Mfg. Part Number
B41851A9334M
Brief Description
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
B41851A9334M.pdf
Availability of B41851A9334M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B41851A9334M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41851A9334M
Internal Part NumberEIS-B41851A9334M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41851
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)502 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41851A9334M
Related LinksB41851, B41851A9334M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41851A9334M Details Description
Related parts for B41851A9334M
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 80POS SMD GOLD datasheet.pdf
BATT PACK 48V SMART SERIES UPS datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SW ROTARY 3P-4 POS NONSHORT 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 665 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROGR LVDS DIFF 5032 datasheet.pdf
MICRO 15C S 24" WHT JACKP NI datasheet.pdf