EPCOS (TDK) B43252A5107M
B43252A5107M picture photo
Mfg. Part Number
B43252A5107M
Brief Description
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43252A5107M.pdf
Availability of B43252A5107M
QUANTITY
B43252A5107M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43252A5107M
Internal Part NumberEIS-B43252A5107M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current630mA
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43252A5107M
Related LinksB43252, B43252A5107M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43252A5107M Details Description
Related parts for B43252A5107M
SWITCH DIP SMT 2POS EXT ACTUAT datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
03 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TERM PLG VERT RE FAC 6C GRNMTG datasheet.pdf
MIL M55116 RECPT 5 POS. SOLDER datasheet.pdf