EPCOS (TDK) B43305A9826M80
B43305A9826M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43305A9826M80
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305A9826M80.pdf
Availability of B43305A9826M80
QUANTITY
B43305A9826M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305A9826M80
Internal Part NumberEIS-B43305A9826M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.65 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current720mA
Impedance2.23 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305A9826M80
Related LinksB43305A, B43305A9826M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305A9826M80 Details Description
Related parts for B43305A9826M80
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
IC COMPARATOR MICRPWR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 2AWG STANDARD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf