Vishay/Dale RN55C3321CBSL
RN55C3321CBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3321CBSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/8W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3321CBSL.pdf
Availability of RN55C3321CBSL
QUANTITY
RN55C3321CBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3321CBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3321CBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3321CBSL
Related LinksRN55C3, RN55C3321CBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3321CBSL Details Description
Related parts for RN55C3321CBSL
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVRT 12V 25A 1/8TH BRICK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
BLZP 5.00/17/180LH SN BK BX datasheet.pdf
BS II SNGL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf