EPCOS (TDK) B43501A9227M67
B43501A9227M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43501A9227M67
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43501A9227M67.pdf
Availability of B43501A9227M67
QUANTITY
B43501A9227M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43501A9227M67
Internal Part NumberEIS-B43501A9227M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.41A
Impedance490 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43501A9227M67
Related LinksB43501A, B43501A9227M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43501A9227M67 Details Description
Related parts for B43501A9227M67
IC SW QUAD ANLG CMOS SPST 16-DIP datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
PANEL RACK ADAPTER 19 TO 23" 3U datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 80MM datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE A 110POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf