EPCOS (TDK) B43504A9826M60
B43504A9826M60 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9826M60
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9826M60.pdf
Availability of B43504A9826M60
QUANTITY
B43504A9826M60 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9826M60
Internal Part NumberEIS-B43504A9826M60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.07 Ohm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current550mA
Impedance1.32 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9826M60
Related LinksB43504A, B43504A9826M60 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9826M60 Details Description
Related parts for B43504A9826M60
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
2 X 6 CONNECTOR SUB-ASSE-MBLY datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE 10A datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
MIL 12 SIZE O-RING datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf