Vishay/Sprague T95R127M020CSAS
T95R127M020CSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95R127M020CSAS
Brief Description
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824
Datasheet Download
T95R127M020CSAS.pdf
Availability of T95R127M020CSAS
QUANTITY
T95R127M020CSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R127M020CSAS
Internal Part NumberEIS-T95R127M020CSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R127M020CSAS
Related LinksT95R127, T95R127M020CSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R127M020CSAS Details Description
Related parts for T95R127M020CSAS
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 8-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.58 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2 OHM 5% 300W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf