EPCOS (TDK) B43504A9826M82
B43504A9826M82 picture photo
Mfg. Part Number
B43504A9826M82
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43504A9826M82.pdf
Availability of B43504A9826M82
QUANTITY
B43504A9826M82 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504A9826M82
Internal Part NumberEIS-B43504A9826M82
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.07 Ohm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current550mA
Impedance1.32 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.268" (32.20mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504A9826M82
Related LinksB43504A, B43504A9826M82 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504A9826M82 Details Description
Related parts for B43504A9826M82
RES SMD 18.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FEM SKT BLADE POL 15M datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 24V datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf