EPCOS (TDK) B43504F2687M
B43504F2687M picture photo
Mfg. Part Number
B43504F2687M
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43504F2687M.pdf
Availability of B43504F2687M
QUANTITY
B43504F2687M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43504F2687M
Internal Part NumberEIS-B43504F2687M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43504
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2A
Impedance230 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43504F2687M
Related LinksB43504, B43504F2687M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43504F2687M Details Description
Related parts for B43504F2687M
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
18P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.7V 500MW LLDS datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
3MIC BVEL PLGR SLDST 3.9N 5M datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 8.51MM datasheet.pdf