EPCOS (TDK) B43508F2337M87
B43508F2337M87 picture photo
Mfg. Part Number
B43508F2337M87
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Datasheet Download
B43508F2337M87.pdf
Availability of B43508F2337M87
QUANTITY
B43508F2337M87 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43508F2337M87
Internal Part NumberEIS-B43508F2337M87
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.15A
Impedance480 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.071" (27.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43508F2337M87
Related LinksB43508F, B43508F2337M87 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43508F2337M87 Details Description
Related parts for B43508F2337M87
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM10S/AE10M/X datasheet.pdf
HEATSHK DL WL Q52X 1/8"X200M BLK datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1.65MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf