EPCOS (TDK) B43584A2688M
B43584A2688M picture photo
Mfg. Part Number
B43584A2688M
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW
Datasheet Download
B43584A2688M.pdf
Availability of B43584A2688M
QUANTITY
B43584A2688M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43584A2688M
Internal Part NumberEIS-B43584A2688M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package32
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.15000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43584A2688M
Related LinksB43584, B43584A2688M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43584A2688M Details Description
Related parts for B43584A2688M
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 900MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #8 datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
METALIZED POLYESTER 2" X .625" datasheet.pdf