EPCOS (TDK) B43858C9225M8
B43858C9225M8 picture photo
Mfg. Part Number
B43858C9225M8
Brief Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
B43858C9225M8.pdf
Availability of B43858C9225M8
QUANTITY
B43858C9225M8 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43858C9225M8
Internal Part NumberEIS-B43858C9225M8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,250
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43858
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43858C9225M8
Related LinksB43858, B43858C9225M8 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43858C9225M8 Details Description
Related parts for B43858C9225M8
RECEIVER FIBER OPTIC 15.5MBPS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PMI IND ASSY SUB MINI AMBER datasheet.pdf
HIGH TEMP TIE 8"L 40LB RED datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 600MA 948 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 400V SCREW datasheet.pdf