EDAC Inc. B57-050-620-402
B57-050-620-402 picture photo
Mfg. Part Number
B57-050-620-402
Brief Description
CONN RCPT 50 POS T/H PRESS FIT
Datasheet Download
B57-050-620-402.pdf
Availability of B57-050-620-402
QUANTITY
B57-050-620-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57-050-620-402
Internal Part NumberEIS-B57-050-620-402
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Flange FeatureHollow, Unthreaded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57-050-620-402
Related LinksB57-050, B57-050-620-402 Datasheet, EDAC Inc. Distributor
B57-050-620-402 Details Description
Related parts for B57-050-620-402
FUSE GLASS 7A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 7.4A DPAK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5.2MM DIN RAIL datasheet.pdf
ACCY HOLD DOWN CLIP LG2 RELAY datasheet.pdf
IP CORE DDR3 SDRAM CTLR ECP3 datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 74.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN SMA F datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf