EPCOS (TDK) B57236S120M51
B57236S120M51 picture photo
Mfg. Part Number
B57236S120M51
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 12 OHM 20% 3.2A 11.51MM
Datasheet Download
B57236S120M51.pdf
Availability of B57236S120M51
QUANTITY
B57236S120M51 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57236S120M51
Internal Part NumberEIS-B57236S120M51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInrush Current Limiters
Circuit Protection Offering
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C12 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max3.2A
R @ Current-
Diameter0.453" (11.51mm)
ApprovalsUL
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57236S120M51
Related LinksB57236, B57236S120M51 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57236S120M51 Details Description
Related parts for B57236S120M51
IDC CABLE - MSD60K/MC60F/MCE60K datasheet.pdf
IC DAA OPT SGL 56K PCMCIA 32-SOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT ELASTMR GRAY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 300MA 1.85 OHM datasheet.pdf