EPCOS (TDK) B57364S100M54
B57364S100M54 picture photo
Mfg. Part Number
B57364S100M54
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 10 OHM 20% 7.5A 21MM
Datasheet Download
B57364S100M54.pdf
Availability of B57364S100M54
QUANTITY
B57364S100M54 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57364S100M54
Internal Part NumberEIS-B57364S100M54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInrush Current Limiters
Circuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
R @ 25°C10 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max7.5A
R @ Current-
Diameter0.825" (21mm)
ApprovalsUL
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57364S100M54
Related LinksB57364, B57364S100M54 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57364S100M54 Details Description
Related parts for B57364S100M54
CONN SOCKET RCPT .036-.054 TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS .050" datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 8POS W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SPLICE 9-11.5AWG THRU datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FF SAFETY SW AND ACTUATOR datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf