EPCOS (TDK) B57464S100M000
B57464S100M000 picture photo
Mfg. Part Number
B57464S100M000
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 10 OHM 20% 8A 26MM
Datasheet Download
B57464S100M000.pdf
Availability of B57464S100M000
QUANTITY
B57464S100M000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B57464S100M000
Internal Part NumberEIS-B57464S100M000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInrush Current Limiters
Circuit Protection Offering
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
Series-
PackagingBulk
R @ 25°C10 Ohm
Tolerance±20%
Current - Steady State Max8A
R @ Current-
Diameter1.024" (26mm)
ApprovalsUL
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B57464S100M000
Related LinksB57464S, B57464S100M000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B57464S100M000 Details Description
Related parts for B57464S100M000
CONN RCPT 8POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC40B/AE40G/X datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 3POS .3M datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7.5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W T18 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD datasheet.pdf