EPCOS (TDK) B59850C130A51
B59850C130A51 picture photo
Mfg. Part Number
B59850C130A51
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESETTABLE 200MA 230V RAD
Datasheet Download
B59850C130A51.pdf
Availability of B59850C130A51
QUANTITY
B59850C130A51 Order Process
Ship out your order
Specifications of B59850C130A51
Internal Part NumberEIS-B59850C130A51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Offering
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max230V
Current - Max1.5A
Current - Hold (Ih) (Max)200mA
Current - Trip (It)320mA
R Min/Max8.600 ~ 13.00 Ohm
Time to Trip-
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B59850C130A51
Related LinksB59850, B59850C130A51 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B59850C130A51 Details Description
Related parts for B59850C130A51
SENSOR AMP 100PSI DIF .5-4.5 OUT datasheet.pdf
IC SENSOR ENGINE KNOCK 20-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM P600 datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 50MA DO7 datasheet.pdf
CTV 4C 4#8(TWIN) SKT PLUG datasheet.pdf
3300UF 63V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf