EPCOS (TDK) B66335G1500X127
B66335G1500X127 picture photo
Mfg. Part Number
B66335G1500X127
Brief Description
FERRITE CORE E 364NH N27
Datasheet Download
B66335G1500X127.pdf
Availability of B66335G1500X127
QUANTITY
B66335G1500X127 Order Process
Ship out your order
Specifications of B66335G1500X127
Internal Part NumberEIS-B66335G1500X127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package108
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB66335
Core TypeE
Inductance Factor (Al)-
Tolerance-
GapGapped
Effective Permeability (µe)-
Initial Permeability (µi)-
MaterialN27
Core Factor (ΣI/A) mm-1-
Effective Length (le) mm-
Effective Area (Ae) mm²-
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³-
FinishUncoated
Supplier Device PackageE 55 x 28 x 21
Height27.80mm
Length55.00mm
Width21.00mm
Diameter-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B66335G1500X127
Related LinksB66335G, B66335G1500X127 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B66335G1500X127 Details Description
Related parts for B66335G1500X127
IC DAC 8BIT OCTAL W/AMP 24-CDIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 500mA Backlight 8-MSOP datasheet.pdf
HEAT SINK 35MM X 35MM X 24.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 7.5V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8375-5.1V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf