EPCOS (TDK) B78108T3821J
B78108T3821J picture photo
Mfg. Part Number
B78108T3821J
Brief Description
FIXED IND 820NH 500MA 550 MOHM
Datasheet Download
B78108T3821J.pdf
Availability of B78108T3821J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B78108T3821J Order Process
Ship out your order
Specifications of B78108T3821J
Internal Part NumberEIS-B78108T3821J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant230MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78108T3821J
Related LinksB78108, B78108T3821J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78108T3821J Details Description
Related parts for B78108T3821J
TRANS NPN 20V 0.5A SPT datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 5.08MM datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 1 POLE 10POS ADJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf