EPCOS (TDK) B78148S1822K9
B78148S1822K9 picture photo
Mfg. Part Number
B78148S1822K9
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 690MA 480 MOHM
Datasheet Download
B78148S1822K9.pdf
Availability of B78148S1822K9
QUANTITY
B78148S1822K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148S1822K9
Internal Part NumberEIS-B78148S1822K9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating690mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)480 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148S1822K9
Related LinksB78148, B78148S1822K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148S1822K9 Details Description
Related parts for B78148S1822K9
CONN HOUSING 23PS .100 SGL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 8-DFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf