EPCOS (TDK) B78148T1473J9
B78148T1473J9 picture photo
Mfg. Part Number
B78148T1473J9
Brief Description
FIXED IND 47UH 100MA 8.5 OHM TH
Datasheet Download
B78148T1473J9.pdf
Availability of B78148T1473J9
QUANTITY
B78148T1473J9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B78148T1473J9
Internal Part NumberEIS-B78148T1473J9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMCC
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.5 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.130" Dia (3.30mm)
Height - Seated (Max)0.386" (9.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B78148T1473J9
Related LinksB78148, B78148T1473J9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B78148T1473J9 Details Description
Related parts for B78148T1473J9
FIXED IND 820UH 560MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF GRN TINTED RA datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3A 15W datasheet.pdf