Texas Instruments OPA333AIDCKT
OPA333AIDCKT picture photo
Mfg. Part Number
OPA333AIDCKT
Brief Description
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SC70-5
Datasheet Download
OPA333AIDCKT.pdf
Availability of OPA333AIDCKT
QUANTITY
OPA333AIDCKT Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA333AIDCKT
Internal Part NumberEIS-OPA333AIDCKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCreate your power design now with TI’s WEBENCH® Designer
PCN PackagingMultiple Devices 29/Sep/2015
Manufacturer Product PageOPA333AIDCKT Specifications
Standard Package250
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeZero-Drift
Number of Circuits1
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate0.16 V/µs
Gain Bandwidth Product350kHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias70pA
Voltage - Input Offset2µV
Current - Supply17µA
Current - Output / Channel5mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.8 V ~ 5.5 V, ±0.9 V ~ 2.75 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Supplier Device PackageSC-70-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA333AIDCKT
Related LinksOPA333, OPA333AIDCKT Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA333AIDCKT Details Description
Related parts for OPA333AIDCKT
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 33000UH datasheet.pdf
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ EXT 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRIX 2.3" 8X8 RED datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf