EPCOS (TDK) B81122A1154M
B81122A1154M picture photo
Mfg. Part Number
B81122A1154M
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 20% 250VAC RAD
Datasheet Download
B81122A1154M.pdf
Availability of B81122A1154M
QUANTITY
B81122A1154M Order Process
Ship out your order
Specifications of B81122A1154M
Internal Part NumberEIS-B81122A1154M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,280
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B81122A1154M
Related LinksB81122, B81122A1154M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B81122A1154M Details Description
Related parts for B81122A1154M
IC POT DGTL 50K OHM 8-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CARD 6-RELAY SMARTSTAR SR9500 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf