EPCOS (TDK) B82111EC26
B82111EC26 picture photo
Mfg. Part Number
B82111EC26
Brief Description
FIXED IND 220UH 500MA 2.6 OHM TH
Datasheet Download
B82111EC26.pdf
Availability of B82111EC26
QUANTITY
B82111EC26 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82111EC26
Internal Part NumberEIS-B82111EC26
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82111E
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant32MHz
Operating Temperature-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 1.023" L (6.50mm x 26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82111EC26
Related LinksB8211, B82111EC26 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82111EC26 Details Description
Related parts for B82111EC26
IC RESET CMOS 3.0V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC TV SILICON TUNER 48HVQFN datasheet.pdf
ANT WHIP AB OC 746-796MHZ datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC RPM FAN CONTROLLER 8MSOP datasheet.pdf
SS TIE 200LB 20.5" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf