EPCOS (TDK) B82412A3180M
B82412A3180M picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3180M
Brief Description
FIXED IND 18NH 640MA 120 MOHM
Datasheet Download
B82412A3180M.pdf
Availability of B82412A3180M
QUANTITY
B82412A3180M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3180M
Internal Part NumberEIS-B82412A3180M
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance18nH
Tolerance±20%
Current Rating640mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3.3GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3180M
Related LinksB82412, B82412A3180M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3180M Details Description
Related parts for B82412A3180M
IC REG SWTCHD CAP INV 40MA 8CDIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 16TSSOP datasheet.pdf
RES MO 3W 68K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 19.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC DGTL POT 257TAPS 50K 20QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ATTENUATOR DGTL 5BIT 16QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf