EPCOS (TDK) B82412A3270K
B82412A3270K picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3270K
Brief Description
FIXED IND 27NH 600MA 150 MOHM
Datasheet Download
B82412A3270K.pdf
Availability of B82412A3270K
QUANTITY
B82412A3270K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3270K
Internal Part NumberEIS-B82412A3270K
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3270K
Related LinksB82412, B82412A3270K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3270K Details Description
Related parts for B82412A3270K
FUSE CLIP CARTRIDGE 30A PCB datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 6A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN CABLE datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.051UF RADIAL datasheet.pdf