EPCOS (TDK) B82412A3471K
B82412A3471K picture photo
Mfg. Part Number
B82412A3471K
Brief Description
FIXED IND 470NH 225MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
B82412A3471K.pdf
Availability of B82412A3471K
QUANTITY
B82412A3471K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82412A3471K
Internal Part NumberEIS-B82412A3471K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreCeramic
Inductance470nH
Tolerance±10%
Current Rating225mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82412A3471K
Related LinksB82412, B82412A3471K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82412A3471K Details Description
Related parts for B82412A3471K
TRIMMER 1K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
FUSE CERM 18A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC20S/AE20G/X datasheet.pdf
IC PLL CLK DRIVER 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf