EPCOS (TDK) B82422A3681K100
B82422A3681K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3681K100
Brief Description
FIXED IND 680NH 145MA 2.4 OHM
Datasheet Download
B82422A3681K100.pdf
Availability of B82422A3681K100
QUANTITY
B82422A3681K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3681K100
Internal Part NumberEIS-B82422A3681K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance680nH
Tolerance±10%
Current Rating145mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 30MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3681K100
Related LinksB82422A, B82422A3681K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3681K100 Details Description
Related parts for B82422A3681K100
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LIGHT ENGINE ARRAY 9X1W WHITE datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PROBE NTC 10K OHM 1% datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 75W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO204AL datasheet.pdf