EPCOS (TDK) B82422A3821K100
B82422A3821K100 picture photo
Mfg. Part Number
B82422A3821K100
Brief Description
FIXED IND 820NH 140MA 2.5 OHM
Datasheet Download
B82422A3821K100.pdf
Availability of B82422A3821K100
QUANTITY
B82422A3821K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422A3821K100
Internal Part NumberEIS-B82422A3821K100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package6,000
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 30MHz
Frequency - Self Resonant240MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422A3821K100
Related LinksB82422A, B82422A3821K100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422A3821K100 Details Description
Related parts for B82422A3821K100
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf