EPCOS (TDK) B82422H1822K
B82422H1822K picture photo
Mfg. Part Number
B82422H1822K
Brief Description
FIXED IND 8.2UH SMD
Datasheet Download
B82422H1822K.pdf
Availability of B82422H1822K
QUANTITY
B82422H1822K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82422H1822K
Internal Part NumberEIS-B82422H1822K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB82422x Material 07/Oct/2011
Standard Package2,000
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82422H1822K
Related LinksB82422, B82422H1822K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82422H1822K Details Description
Related parts for B82422H1822K
CONN SOCKET 50PIN TIN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 125mA Backlight 16-QFN (4x4) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 7.24MM datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK PEG 9POS TIN datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 50W DO5 datasheet.pdf