EPCOS (TDK) B82432C1822K
B82432C1822K picture photo
Mfg. Part Number
B82432C1822K
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 330MA 920 MOHM
Datasheet Download
B82432C1822K.pdf
Availability of B82432C1822K
QUANTITY
B82432C1822K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82432C1822K
Internal Part NumberEIS-B82432C1822K
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)920 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82432C1822K
Related LinksB82432, B82432C1822K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82432C1822K Details Description
Related parts for B82432C1822K
MOSFET N-CH 100V 33A TO-262 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS MALE CORD #16 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
TOOL CRIMP PLENUM 59, 62 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 127 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
Quad, 12-Bit, 40/65 MSPS Serial LVDS 1.8 V A/D Converter IC datasheet.pdf