EPCOS (TDK) B82464G2682M
B82464G2682M picture photo
Mfg. Part Number
B82464G2682M
Brief Description
FIXED IND 6.8UH SMD
Datasheet Download
B82464G2682M.pdf
Availability of B82464G2682M
QUANTITY
B82464G2682M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464G2682M
Internal Part NumberEIS-B82464G2682M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB82464G2,A2 Series 25/Jul/2014
Standard Package1,250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464G2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464G2682M
Related LinksB82464, B82464G2682M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464G2682M Details Description
Related parts for B82464G2682M
RES SMD 56 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 240VAC datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PRO 8 POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 54POS GOLD datasheet.pdf
GASKT FABRIC/FOAM 6X457.2MM BELL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC AMPLIFIER ULTRA-LN SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16A PG16 datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf