EPCOS (TDK) B82464P4223M
B82464P4223M picture photo
Mfg. Part Number
B82464P4223M
Brief Description
FIXED IND 22UH 2.25A 52 MOHM SMD
Datasheet Download
B82464P4223M.pdf
Availability of B82464P4223M
QUANTITY
B82464P4223M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82464P4223M
Internal Part NumberEIS-B82464P4223M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, B82464P4
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating2.25A
Current - Saturation2.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)52 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82464P4223M
Related LinksB82464, B82464P4223M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82464P4223M Details Description
Related parts for B82464P4223M
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR BQ24080 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 120W datasheet.pdf