Murata Electronics North America RDE5C2A180J0M1H03A
RDE5C2A180J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A180J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A180J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A180J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A180J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A180J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A180J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A180J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A180J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A180J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A180J0M1H03A
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SERIAL CONFIG PROM 2M 20PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 100K 20QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 350 I/O 780FBGA datasheet.pdf
FUSE FAST 30A 250V MIDGET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FRAM 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf