EPCOS (TDK) B82467G472M
B82467G472M picture photo
Mfg. Part Number
B82467G472M
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 215 MOHM
Datasheet Download
B82467G472M.pdf
Availability of B82467G472M
QUANTITY
B82467G472M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82467G472M
Internal Part NumberEIS-B82467G472M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82467G0
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating800mA
Current - Saturation675mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)215 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82467G472M
Related LinksB8246, B82467G472M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82467G472M Details Description
Related parts for B82467G472M
FAN BLOWER 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 32VAC/VDC 8AG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 12A 120V TO-277AC datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR 1.0 HZ MEMS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 8.5A 20.3 MOHM datasheet.pdf