EPCOS (TDK) B82469G1102M
B82469G1102M picture photo
Mfg. Part Number
B82469G1102M
Brief Description
FIXED IND 1UH 2A 35 MOHM SMD
Datasheet Download
B82469G1102M.pdf
Availability of B82469G1102M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82469G1102M Order Process
Ship out your order
Specifications of B82469G1102M
Internal Part NumberEIS-B82469G1102M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesB82469G1
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation2.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)35 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.142" W (3.80mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82469G1102M
Related LinksB82469, B82469G1102M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82469G1102M Details Description
Related parts for B82469G1102M
FUSE 35A AUTO datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RING UNINS 20-24AWG datasheet.pdf
SOCKET KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 7MM datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
ZLINX 900 MHZ RADIO MODEM STARTE datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf