EPCOS (TDK) B82475A1224K
B82475A1224K picture photo
Mfg. Part Number
B82475A1224K
Brief Description
FIXED IND 220UH 660MA 730 MOHM
Datasheet Download
B82475A1224K.pdf
Availability of B82475A1224K
QUANTITY
B82475A1224K Order Process
Ship out your order
Specifications of B82475A1224K
Internal Part NumberEIS-B82475A1224K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesB82475A1
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±10%
Current Rating660mA
Current - Saturation700mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)730 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82475A1224K
Related LinksB82475, B82475A1224K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82475A1224K Details Description
Related parts for B82475A1224K
CAP CER 24PF 150V 0605 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 S STEEL 15MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 300MA 410 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG 9POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 52.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
DIPLEXER datasheet.pdf
TV 42C 36#22D 6#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
33UF 63V 6,3X11 datasheet.pdf