EPCOS (TDK) B82496C3150J
B82496C3150J picture photo
Mfg. Part Number
B82496C3150J
Brief Description
FIXED IND 15NH 420MA 400 MOHM
Datasheet Download
B82496C3150J.pdf
Availability of B82496C3150J
QUANTITY
B82496C3150J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82496C3150J
Internal Part NumberEIS-B82496C3150J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Material - CoreCeramic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.5GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82496C3150J
Related LinksB82496, B82496C3150J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82496C3150J Details Description
Related parts for B82496C3150J
CONN RCPT 2POS 6ROW 2MM STR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ULTRA LP TSOT23-8 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
BCF 3.81/16/180F SN OR BX datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf