EPCOS (TDK) B82496C3220J
B82496C3220J picture photo
Mfg. Part Number
B82496C3220J
Brief Description
FIXED IND 22NH 380MA 500 MOHM
Datasheet Download
B82496C3220J.pdf
Availability of B82496C3220J
QUANTITY
B82496C3220J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82496C3220J
Internal Part NumberEIS-B82496C3220J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82496C3220J
Related LinksB82496, B82496C3220J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82496C3220J Details Description
Related parts for B82496C3220J
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD DEMO STC03DE220HV/ L6565 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD LP 24SOIC datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR NO LATCH datasheet.pdf