EPCOS (TDK) B82496C3270G
B82496C3270G picture photo
Mfg. Part Number
B82496C3270G
Brief Description
FIXED IND 27NH 360MA 550 MOHM
Datasheet Download
B82496C3270G.pdf
Availability of B82496C3270G
QUANTITY
B82496C3270G Order Process
Ship out your order
Specifications of B82496C3270G
Internal Part NumberEIS-B82496C3270G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±2%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82496C3270G
Related LinksB82496, B82496C3270G Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82496C3270G Details Description
Related parts for B82496C3270G
CONN HEADER 60POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TL8012-S2, 110VAC, PTL, 3NC+2NO datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TRY 8-1/8X6-5/16X1-7/ 16 4CELL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf