EPCOS (TDK) B82496C3270J
B82496C3270J picture photo
Mfg. Part Number
B82496C3270J
Brief Description
FIXED IND 27NH 360MA 550 MOHM
Datasheet Download
B82496C3270J.pdf
Availability of B82496C3270J
QUANTITY
B82496C3270J Order Process
Ship out your order
Specifications of B82496C3270J
Internal Part NumberEIS-B82496C3270J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82496C3270J
Related LinksB82496, B82496C3270J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82496C3270J Details Description
Related parts for B82496C3270J
RES 8.66K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM GRN 5POS 3.81MM R/A datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf