EPCOS (TDK) B82799S513N1
B82799S513N1 picture photo
Mfg. Part Number
B82799S513N1
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
RING CORE DBL CHOKE 51UH SMD
Datasheet Download
B82799S513N1.pdf
Availability of B82799S513N1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B82799S513N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B82799S513N1
Internal Part NumberEIS-B82799S513N1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Dec/2013
Standard Package2,500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance51µH
Current200mA
DC Resistance (DCR)250 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)0.126" (3.20mm)
Package / CaseHorizontal, 4 L-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B82799S513N1
Related LinksB82799, B82799S513N1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B82799S513N1 Details Description
Related parts for B82799S513N1
CONN HOUSING 18POS 2MM W/O KEY datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN XDR 28-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 3/8" CERMET TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
POWER MOD IGBT3 FULL BRIDGE SP2 datasheet.pdf
RES 13K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf