Vishay Semiconductor/Diodes Division BA782S-G3-18
BA782S-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BA782S-G3-18
Manufacturer
Product Category
RF Diodes
Brief Description
DIODE BAND SW 100MA SOD323
Datasheet Download
BA782S-G3-18.pdf
Availability of BA782S-G3-18
QUANTITY
BA782S-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BA782S-G3-18
Internal Part NumberEIS-BA782S-G3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Jun/2015
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeStandard - Single
Voltage - Peak Reverse (Max)35V
Current - Max100mA
Capacitance @ Vr, F1.25pF @ 3V, 1MHz
Resistance @ If, F700 mOhm @ 3mA, 1GHz
Power Dissipation (Max)-
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BA782S-G3-18
Related LinksBA782S, BA782S-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BA782S-G3-18 Details Description
Related parts for BA782S-G3-18
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 3V datasheet.pdf
ENCODER 2CH 256CPR 1/4" PNL MT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 12POS VERT .200 datasheet.pdf
VARISTOR 324V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSSIDE ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
500 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
IC OPAMP 500MHZ DUAL FET 8MSOP datasheet.pdf