Bel Fuse Inc. BACC45FM18-31P9
BACC45FM18-31P9 picture photo
Mfg. Part Number
BACC45FM18-31P9
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 31C 31#20 P TH RECP WC
Datasheet Download
BACC45FM18-31P9.pdf
Availability of BACC45FM18-31P9
QUANTITY
BACC45FM18-31P9 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC45FM18-31P9
Internal Part NumberEIS-BACC45FM18-31P9
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC45FM18-31P9
Related LinksBACC45F, BACC45FM18-31P9 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC45FM18-31P9 Details Description
Related parts for BACC45FM18-31P9
BIT SLOTTED 1.8MM 1.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 7A SOLDER datasheet.pdf
IGBT 1200V 16.5A 125W TO263-3-2 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf