Bel Fuse Inc. BACC45FT16-10P6H
BACC45FT16-10P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC45FT16-10P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
BACC45FT16-10P6H.pdf
Availability of BACC45FT16-10P6H
QUANTITY
BACC45FT16-10P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC45FT16-10P6H
Internal Part NumberEIS-BACC45FT16-10P6H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC45FT16-10P6H
Related LinksBACC45FT, BACC45FT16-10P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC45FT16-10P6H Details Description
Related parts for BACC45FT16-10P6H
IDC CABLE - MSR10A/MC10F/MSR10A datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
LED OSTAR 6CHIP W/LENS WHT 2700K datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf