Bel Fuse Inc. BACC63BP10C20P8H
BACC63BP10C20P8H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP10C20P8H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P TH PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BP10C20P8H.pdf
Availability of BACC63BP10C20P8H
QUANTITY
BACC63BP10C20P8H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP10C20P8H
Internal Part NumberEIS-BACC63BP10C20P8H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP10C20P8H
Related LinksBACC63BP, BACC63BP10C20P8H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP10C20P8H Details Description
Related parts for BACC63BP10C20P8H
ASSEMBLY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CONN HEADER STR 100PS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 8pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
37P M SC FILT 370PF 4-40 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf