Bel Fuse Inc. BACC63BP14H12S6
BACC63BP14H12S6 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP14H12S6
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 9#20 3#16 S PLUG AN
Datasheet Download
BACC63BP14H12S6.pdf
Availability of BACC63BP14H12S6
QUANTITY
BACC63BP14H12S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP14H12S6
Internal Part NumberEIS-BACC63BP14H12S6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP14H12S6
Related LinksBACC63B, BACC63BP14H12S6 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP14H12S6 Details Description
Related parts for BACC63BP14H12S6
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
DEVELOPER KIT W/NTSC CAMERA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.9V 10DFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 820MA 195 MOHM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP HOUSING 20POS datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf